Diakonia Muzyczna
Kochani, niech nas zawsze umacnia i prowadzi w codzienności wiara, zaufanie i Boże Słowo:
(…) mnóstwo uczniów zaczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. I mówili głosem donośnym: «Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach».(Łk. 19, 37-38)

Pan Bóg mnie obdarzył językiem wymownym, bym umiał pomóc strudzonemu krzepiącym słowem. Każdego rana pobudza me ucho, bym słuchał jak uczniowie. Pan Bóg otworzył mi ucho, a ja się nie oparłem ani się nie cofnąłem. (Iz. 50, 4-5)
 • 13.03 odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty, tradycyjnie razem z rejonem Klasztor. W parafii Zbawiciela Świata uczestniczyliśmy wspólnie we Mszy Świętej, wspólnie odprawiliśmy drogę krzyżową według rozważań ks. Franciszka Blachnickiego oraz błogosławionego kard. S. Wyszyńskiego. Po drodze krzyżowej wspólne dzielenie w grupkach, które zawsze jest ubogaceniem o doświadczenie wiary drugiego człowieka postawionego na naszej drodze nieprzypadkowo właśnie w tej grupce dzielenia. Spotkanie zakończyła wspólna agapa, na której nie zabrakło ciepłej zupy ugotowanej przez Andrzeja. Dziękujemy tym, którzy mimo licznych zajęć, które wszyscy mamy przybyli na to spotkanie, pragnąc tworzyć wspólnotę ze wszystkimi małżeństwami z Domowego Kościoła, a szczególnie kręgowi z Chorzel, który pomimo odległości przyjechał, aby spotkać się z nami. Za ten wspólnie spędzony czas, choć w skromnym gronie, Bogu niech będą dzięki.
 • 24.04.2022 w Kadzidle organizujemy spotkanie dla małżeństw, które po rekolekcjach zadeklarowały chęć poznania naszego ruchu, jeśli macie znajomych z Kadzidła i okolic to podzielcie się z nimi tym, co wam daje bycie w Domowym Kościele i zaproście ich na to spotkanie o 14:30 w Domu Parafialnym w Kadzidle.
 • Coraz więcej kart spływa do nas z zapisami na rekolekcje wakacyjne, ale jeszcze nie wszyscy jedziemy. Wykorzystajmy ten czas działania Łaski Boga dla naszej rodziny, zachęcajmy się wzajemnie w kręgach, zwłaszcza te małżeństwa, które nie wyjeżdżały przez ostatnie lata.
 • Po wakacjach chcemy zorganizować dla naszych dzieci oazę młodzieżową oraz dzieci bożych, tak żeby miały grupę rówieśników w swoim wieku, którzy żyją podobnymi wartościami co ich rodzice. Prosimy zatroszczcie się o to, aby znaleźć swoim dzieciom w wakacje wyjazd na rekolekcje oazowe.
 • Kręgi oprawiające Mszę Św., które nie odkryły jeszcze swojego talentu do śpiewania mogą się zgłaszać do Kasi Kęsickiej (698559431) w sprawie zaśpiewania psalmu.
 • Zapraszamy wszystkich członków DK, w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła Fara w Ostrołęce na godzinę 16:00 na Mszę Św. w intencji wszystkich rodzin z Domowego Kościoła.
 • Chętnych panów pragnących uczestniczyć w służbie ołtarza (lub uczyć się tej służby) podczas Mszy Św. DK, zapraszamy do kontaktów z Tomkiem Wądołkowskim tel. 505 286 643. Przygotowanie ks. Marcin - proponowany nowy termin: niedziela przed Mszą rejonu.
 • Adoracja to czas bezinteresownego wielbienia Boga, to także cenny czas zatrzymania się w pędzie życia i szansa usłyszenia kto i co jest w życiu naprawdę ważne. Osoby chętne do adoracji lub zastępstwa za osoby, które nie mogą przyjść w stałym terminie, prosimy o kontakt z Dominikiem Białobrzeskim tel. 502 237 882.
 • O oprawę Mszy Św. w miesiącu maju (08.05) prosimy krąg pilotowany - animatorzy: Robert i Ania Laskowscy.
 • Zainteresowanych „Randkami Małżeńskimi”- odsyłamy do strony www.randkamalzenska.pl.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom z miesiąca kwietnia życzymy wielu łask Bożych.
Para Rejonowa: Sławek i Beata Dymerscy