Diakonia Muzyczna
W pięknym, zieleniącym się i kwitnącym miesiącu Maryjnym weźmy sobie do serca dzisiejsze Słowo:
(…) Ustanowiłem cię światłością dla pogan , abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi..(Dz. 13, 47)
oraz odpowiedź Maryi na Boże wezwanie:
Oto ja służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa Twego. (Łk. 1, 38)
Niech odpowiedź Matki Bożej stanie się naszą odpowiedzią nie tylko na specjalne wezwania, ale także na każdy dzień naszego życia.
 • Na przełomie maja i kwietnia odbył się ORAR I stopnia w Hodyszewie. Parą prowadzącą byli Grzegorz i Ewa Płochowie a moderatorem ks. Marek Chojnowski - wicemoderator Ruchu Światło-Życie diecezji łomżyńskiej. W rekolekcjach uczestniczyły także małżeństwa z naszego rejonu. Świadectwem z tych rekolekcji podzieliła się z nami Basia z kręgu w Goworowie:
  Pragnę podzielić się, jak cennym darem są rekolekcje oazowe w Ruchu Światło-Życie DK. W ostatnim czasie byłam bardzo zmęczona fizycznie i psychicznie. Dużo wcześniej podjęliśmy decyzję, że jedziemy na rekolekcje 29.04.2022-03.05.2022 w Hodyszewie. Dojechaliśmy, piękna, spokojna okolica, tylko ja niespokojna. Starałam się ze wszystkich sił w pełni czynnie uczestniczyć. Drugiego dnia po Namiocie Spotkania już było dobrze. Kolejne dni sprawiły, że Boża radość zagościła w moim sercu i trwa. Dziś (7.05) z mężem i młodą 18-letnią dziewczyną z Ukrainy Krysią, bo tak ma na imię, wybraliśmy się do Częstochowy po figury Niepokalanego Serca Maryi i św. Józefa do naszego ogródka, a Krysi chcieliśmy pokazać Maryję - naszą mamę na Jasnej Górze. Była zachwycona, bo nie znała tego miejsca. Kupiliśmy trochę różańców dla gości z Ukrainy i uczyliśmy Ją modlić się po polsku. Rekolekcje to wspaniały czas odnowy duchowej i narodzenie się Nowego człowieka w naszych sercach. Chwała Panu!
  Basia i Andrzej Fronczyk
 • Po wakacjach chcemy zorganizować dla naszych dzieci oazę młodzieżową oraz dzieci bożych, tak żeby miały grupę rówieśników w swoim wieku, którzy żyją podobnymi wartościami co ich rodzice. Prosimy zatroszczcie się o to, aby znaleźć swoim dzieciom w wakacje wyjazd na rekolekcje oazowe.
 • Kręgi oprawiające Mszę Św., które nie odkryły jeszcze swojego talentu do śpiewania mogą się zgłaszać do Kasi Kęsickiej (698559431) w sprawie zaśpiewania psalmu.
 • Zapraszamy wszystkich członków DK, w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła Fara w Ostrołęce na godzinę 16:00 na Mszę Św. w intencji wszystkich rodzin z Domowego Kościoła.
 • 15 maja zapraszamy wszystkich na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Myszyńcu. Rozpoczęcie o godzinie 14:00, w Bazylice pw. Trójcy Przenajświętszej, plac Rynarzewskiego 16
 • Adoracja to czas bezinteresownego wielbienia Boga, to także cenny czas zatrzymania się w pędzie życia i szansa usłyszenia kto i co jest w życiu naprawdę ważne. Osoby chętne do adoracji lub zastępstwa za osoby, które nie mogą przyjść w stałym terminie, prosimy o kontakt z Dominikiem Białobrzeskim tel. 502 237 882.
 • O oprawę Mszy Św. w miesiącu czerwcu (12.06) prosimy krąg II - animatorzy: Ania i Tomek Wądołkowscy.
 • Zainteresowanych „Randkami Małżeńskimi”- odsyłamy do strony www.randkamalzenska.pl.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom z miesiąca maja życzymy wielu łask Bożych.
Para Rejonowa: Sławek i Beata Dymerscy