Odpowiedzialni DK
Z radością przekazujemy kolejne świadectwo z rekolekcji:
W tym roku, w wakacje, po raz pierwszy byliśmy na rekolekcjach oazowych, które były organizowanie przez Domowy Kościół diecezji częstochowskiej. Chociaż wiedzieliśmy jak wyglądają takie rekolekcje, to ich intensywność, mnogość doświadczeń i przeżyć bardzo nas zaskoczyła. Dodatkowym wyzwaniem dla nas była obecność naszych synów: czteroletniego Frania i niespełna rocznego Kubusia. Codzienna Eucharystia, wspólna modlitwa oraz spędzany razem czas, na nowo zbudowały Nasze małżeństwo. Mieliśmy możliwość spojrzeć na siebie oraz wzajemne relacje bez pośpiechu i przez pryzmat stale obecnego Słowa Bożego. Najważniejszym dla nas momentem był czas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ta chwila uzmysłowiła nam, że aby nasze małżeństwo było pełne muszą w nim być 3 osoby: Bóg oraz My. Równie ważnymi elementami było: odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz dialog małżeński. Codzienne, wspólne przyjmowanie Komunii Świętej, było kulminacyjnym momentem każdego dnia. Rekolekcje były bardzo owocnym czasem dla nas indywidulanie, dla naszego małżeństwa, jak również i naszej rodziny. Obecnie każdego dnia wracamy do przeżytych tam chwil oraz staramy się, aby tamte słowa, myśli, postanowienia były widoczne teraz w życiu. "
Ewelina i Radek
 • 05.12.2021 w Kadzidle odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie dla obu rejonów. Mszę Świętą rozpoczęły słowa z Ba 5,1-9 ”Złóż, Jeruzalem, szatę smutku i utrapienia swego, a przywdziej wspaniałe szaty chwały, dane ci na zawsze przez Pana.” a Słowem do dzielenia w grupkach był Magnificat. Pomimo trudnych czytań o końcu świata w adwencie i trudnej otaczającej rzeczywistości Pan Bóg wzywał nas do uwielbienia i nie skupiania się na swoich smutkach i utrapieniach. Do pamiętania , że to On jest mocą swojego ludu. Konferencję przygotował dla nas ks. Adam z Kadzidła. Na koniec nie zabrakło słodkości i też już słynnej , pysznej grochówki Andrzeja. Mimo, że było nas niewiele to warto było się spotkać ze sobą i Bożym Słowem.
  Serdecznie zapraszamy na kolejny dzień wspólnoty!
 • Chętnych panów pragnących uczestniczyć w służbie ołtarza podczas Mszy Św. DK, zapraszamy do kontaktów z Tomkiem Wądołkowskim, tel. 505 286 643. Przygotowanie - ks. Marcin (proponowany nowy termin - niedziela przed Mszą Świętą rejonu).
 • Adoracja to czas bezinteresownego wielbienia Boga, to także cenny czas zatrzymania się w pędzie życia i szansa usłyszenia kto i co jest w życiu naprawdę ważne. Osoby chętne do adoracji lub zastępstwa za osoby, które nie mogą przyjść w stałym terminie, prosimy o kontakt z Dominikiem Białobrzeskim, tel. 502 237 882.
 • Ruszyły „Randki Małżeńskie”- więcej informacji na stronie DK Ostrołęka oraz www.randkamalzenska.pl
 • Dla pewności, że wszystkie informacje przez nas przekazane dotarły, do wszystkich, prosimy animatorów o potwierdzanie zapoznania się z treścią naszych maili i SMS-ów.
 • Zapraszamy wszystkich członków DK, w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła Fara w Ostrołęce na godzinę 16:00 na Mszę Świętą w intencji wszystkich rodzin z Domowego Kościoła.
 • O oprawę Mszy Świętej w miesiącu styczniu (9.01) prosimy krąg (obecnie) XIV.
 • Kręgi oprawiające Mszą Św., które nie odkryły jeszcze swojego talentu do śpiewania mogą się zgłaszać do Kasi Kęsickiej w sprawie zaśpiewania psalmu.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom z miesiąca grudnia życzymy wielu łask Bożych.
Para Rejonowa: Sławek i Beata Dymerscy