Odpowiedzialni DK
Kochani rozpoczął się nowy rok kalendarzowy 2022.
Wszyscy mamy nadzieję, że będzie lepszy niż ten , który minął. Lepszy nie tylko w kwestii zdrowia, ale także relacji małżeńskiej, rodzinnej, finansowej, w pracy i wielu innych dziedzinach. Czy możemy to osiągnąć sami?
Przekonaliśmy się nie raz - a w czasie pandemii szczególnie - o swojej ludzkiej bezsilności, że nasze chęci, nasze zaangażowanie nie jest wystarczające żeby wszystko układało się tak, jak tego oczekujemy. Wpadamy w przygnębienie i tracimy nadzieję. Tymczasem Słowo Boże mówi nam:
A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany. (Rz.5,5)

A oto kolejne świadectwo (tym razem z życia), które pokazuje jak nadzieja oparta na Bogu potrafi „wydobyć z dołu zagłady”. Jest to świadectwo Dominika i Ewy z naszego rejonu wpisujące się także w temat roku pracy. Ponieważ całość nie zmieściłaby się w .informatorze przytaczamy ostatnie podsumowujące zdanie a całe świadectwo można przeczytać w ostatnim Liście DK nr 165 na str.70-73. Fragment świadectwa:
Nieustannie w naszym życiu doświadczamy i będziemy doświadczać krzyży, które będą nas prowadzić do zbawienia, będą uczyć miłości, prawdy o Bogu i nas samych, ale też będą nas wyzwalać od wszystkiego, co przymusza nas do czynienia zła – także bezczynności
Ewa i Dominik Białobrzescy
 • Przekazujemy informację o rekolekcjach zimowych organizowanych w lutym od pary diecezjalnej z Katowic:
  Ferie zimowe ORAR I stopnia w Tenczynie w terminie od 12 do 17 lutego 2022 (…), koszt 550zł od osoby dorosłej.
  Więcej informacji u odpowiedzialnych: Magdaleny i Grzegorza Wienzek tel.502 711 828, email - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .
  Dobry ośrodek, niedaleko Krościenka, do którego planowany jest wyjazd, z nawiedzeniem grobu ojca Franciszka, do kolebki naszego Ruchu, wszystko w ramach poznania i pogłębienia naszego charyzmatu.
 • 26.12.2021 roku do Wspólnoty Kościoła została przyjęta w sakramencie chrztu Łucja Pieńkos z kręgu XII. Rodzicom gratulujemy i życzymy, aby dziecko wzrastało w łasce i mądrości.
 • 4.01.2022 zmarł tata Grzegorza Żebrowskiego
  5.01.2022 zmarł tata Ani Domian z Myszyńca.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.
 • Chętnych panów pragnących uczestniczyć w służbie ołtarza podczas Mszy Św. DK, zapraszamy do kontaktów z Tomkiem Wądołkowskim, tel. 505 286 643. Przygotowanie - ks. Marcin (proponowany nowy termin - niedziela przed Mszą Świętą rejonu).
 • Adoracja to czas bezinteresownego wielbienia Boga, to także cenny czas zatrzymania się w pędzie życia i szansa usłyszenia kto i co jest w życiu naprawdę ważne. Osoby chętne do adoracji lub zastępstwa za osoby, które nie mogą przyjść w stałym terminie, prosimy o kontakt z Dominikiem Białobrzeskim, tel. 502 237 882.
 • Zainteresowanych „Randkami Małżeńskimi”- odsyłamy do strony DK Ostrołęka oraz www.randkamalzenska.pl.
 • O oprawę Mszy Świętej w miesiącu lutym (13.02) prosimy krąg (obecnie) XV. Animatorzy Hania i Dariusz Lis, Łyse
 • Zapraszamy wszystkich członków DK, w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła Fara w Ostrołęce na godzinę 16:00 na Mszę Świętą w intencji wszystkich rodzin z Domowego Kościoła.
 • Kręgi oprawiające Mszą Św., które nie odkryły jeszcze swojego talentu do śpiewania mogą się zgłaszać do Kasi Kęsickiej w sprawie zaśpiewania psalmu.
 • Dla pewności, że wszystkie informacje przez nas przekazane dotarły, do wszystkich, prosimy animatorów o potwierdzanie zapoznania się z treścią naszych maili i SMS-ów.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom z miesiąca stycznia życzymy wielu łask Bożych.
  A wszystkim, by poprzez poznanie prawdy o Bogu i o sobie w doświadczeniu krzyża, który jest udziałem każdego człowieka doczekali Bożego wyzwolenia.
Para Rejonowa: Sławek i Beata Dymerscy